Pomoc

Zebrałam dla Was odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące kwestii technicznych podczas spotkań online jak i samych praktyk jogi.

Czy mogę zacząć jako osoba całkiem początkująca?

Tak, oczywiście! Wszystkie praktyki online które prowadzą są odpowiednia dla osób na każdym poziomie zaawansowania, również całkowicie początkującym. Szczegółowo omawiam każdą asanę, przejście i ćwiczenia oddechowe oraz staram się dawać wiele wskazówek do autokorekty. Mówię o tym co i w jaki sposób pracuje w ciele w danym momencie i pokazuję różne warianty ćwiczeń. Zajęcia online dopasowane są do możliwości i warunków poza studiem czy szkołą jogi tak, aby sekwencje były w pełni bezpieczne.

Co przygotować na zajęcia?
Do praktyki nie musimy mieć pełnego, specjalistycznego sprzętu. Przede wszystkim zachęcam żeby przygotować wygodne i nieograniczające ruchu ubrania, swobodne miejsce do praktyki, matę do ćwiczeń (jeśli mamy), kocyk i 2-3 domowe poduszki.
Opcjonalnie: możemy skorzystać z dodatkowych pomocy do jogi typu kostki, wałek, siedzisko, opaska na oczy itp.
Jak przebiegają spotkania online?

Spotykamy się online na żywo na ZOOMie. Nie trzeba się logować ani pobierać programu, można korzystać z samego linku w przeglądarce. Pobranie programu jest darmowe.
Na początku spotkania mamy 3- 4 minuty organizacyjne. Robię krótki wstęp do praktyki omawiając motyw przewodni z przypomnieniem co przyda nam się podczas zajęć (np. poduszki czy kocyk). Przesyłam również link z muzyką do zajęć jeżeli ktoś ma ochotę użyć jej w tle (opcjonalnie).
Każda wieczorna praktyka jogi online trwa ok. 70 minut a medytacja 30 min.
Po zajęciach odpowiadam na pytania grupy (jest to część dodatkowa, nie trzeba w niej uczestniczyć).

Czy podczas zajęć muszę mieć włączoną kamerę i mikrofon?
Nie. Zależy mi na jak największym komforcie wszystkich osób biorących udział w zajęciach w związku z czym kamery i mikrofony uczestników są wyłączone.
Które zajęcia mam wybrać?

Jest to bardzo indywidualna kwestia. Zachęcam żeby spróbować różnych praktyk i przekonać się co najbardziej Tobie odpowiada.

Przykładowo: jeśli potrzebujesz wzmocnić ciało, czujesz sztywność, masz siedzący tryb pracy i / lub lubisz aktywniejsze zajęcia, polecam Ci praktykę Yang do Yin*. Jeśli czujesz zmęczenie, przebodźcowanie, masz w życiu dużo stresu, potrzebujesz odpocząć i odciążyć kręgosłup to praktyka regeneracyjna* może być bardzo pomocna. Medytacja dostępna jest dla wszystkich.

Najlepiej jest przetestować kilka zajęć różnego typu i wówczas zdecydować w czym czujesz się najlepiej, co Ci służy 🙂

Wszelkie przeciwskazania czy kwestie zdrowotne należy konsultować z lekarzem lub fizjoterapeutami i poinformować mnie o tym, a ja pomogę dobrać odpowiednie ćwiczenia lub warianty podczas praktyki. 

*Te praktyki jogi nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży, można za to dołączyć na medytacje.